Deze Aziatische kokosnootsoep met garnalen smaakt heel fris door de toevoeging van citroengras en limoensap. Je kunt er naar smaak groenten toevoegen, zoals bijvoorbeeld heel fijn gehakte wortel of peultjes. Heb je de smaak van kokosmelk te pakken? Wij hebben ontzettend leuke recepten met kokosmelk op onze site. Wat dacht je van deze sperziebonen in kokosmelk?
Ingrediënten voor 4 kommen soep
- 400 ml kokosnotenmelk
- 500 ml bouillon (groenten of visbouillon)
- 1 stengel citroengras
- 4 limoenbladen (in de toko te koop, ligt vaak in de vriezer).
- 200 gram rauwe, schoongemaakte garnalen
- 100 gram taugé
- 1 rode chilipeper (of voor meer pit een halve rawit peper).
- 1 el vissaus
- 2 el limoensap
- (optioneel) 1 el gehakte koriander per kom soep
Zo maak je deze Aziatische kokosnootsoep
Zet een grote soeppan op het vuur en voeg de kokosnotenmelk en de bouillon toe. Kneus de stengel van het citroengras zodat er meer smaak vrijkomt en voeg die samen met de citroenbladen toe. Breng de soep aan de kook en voeg de rauwe garnalen toe. Kook de garnalen in het vocht zo’n 8 minuten.
In de tussentijd kun je van de chilipeper de zaadjes verwijderen en de peper fijn snijden. Voeg de taugé, peper, vissaus en limoensap toe en laat de soep nog zo’n 5 minuten koken. Haal van het vuur en serveer de soep eventueel met fijn gehakte koriander.
Eet smakelijk!